niedziela, 10 grudnia 2017

Kotlet schabowy w sosie z zielonym pieprzem z puree z batatów

Uważam, że zawsze warto eksperymentować w kuchni używając nieznanych nam jeszcze produktów. Tym razem padło na bataty, czyli słodkie ziemniaki, które przygotowałam pierwszy raz tworząc z nich puree do obiadu. Tak powstał kotlet schabowy w sosie z zielonym pieprzem z puree z batatów i z surówką z białej kapusty.


Składniki:
mięso w sosie:
- 600 g schabu
- 1 opakowanie Winiary Pomysł na... Kotleciki schabowe w sosie z zielonym pieprzem
- 200 ml wody
- 2 łyżki śmietany 18%

puree:

- 2 średnie bataty
- 1 łyżka masła
- sól

surówka:
- kapusta biała
- cebula
- marchewka
- olej rzepakowy
- sól morska

Forma: naczynie żaroodporne

Przygotowanie:
Schab kroję w plastry o grubości 1 cm. Lekko je rozbijam tłuczkiem do mięsa z jednej strony. Przyprawę z opakowania mieszam w 200 ml zimnej wody. Mięso wkładam do woreczka (tego z opakowania przyprawy lub do rękawa do pieczenia) i zalewam sosem. Następnie zamykam specjalnym zamknięciem. Przekładam całość do naczynia żaroodpornego. Wkładam do nagrzanego piekarnika.
Temperatura piekarnika: 200 °C
Czas pieczenia: 45 minut

Bataty obieram i kroję na mniejsze kawałki. Gotuję w dobrze osolonej wodzie do miękkości. Trwa to nieco krócej niż przy gotowaniu zwykłych ziemniaków. Odcedzam i dodaję masło. Teraz wystarczy podusić je z pomocą tłuczka do ziemniaków.

Umyte i obrane warzywa trę na tarce lub siekam drobno za pomocą robota kuchennego. Dodaję olej oraz sól do smaku. 

Po upieczeniu mięsa przekładam je z sosem do miski i dodaję śmietanę. Dokładnie mieszam. Tak przygotowany schab podaję na ciepło wraz z ciepłym puree z batatów oraz z surówką. To danie jest proste w wykonaniu i powinno zawsze się udać.

środa, 6 grudnia 2017

Śledzie w oleju rydzowym z chilli

Święta Bożego Narodzenia, a zwłaszcza Wigilia to szereg tradycyjnych potraw. Oczywiście również na moim stole wigilijnym nie może zabraknąć dań z ryb. Co roku pojawia się także śledzik, tym razem może to będą Śledzie w oleju rydzowym z chilli.




Składniki:
- śledzie a'la matias
- olej rydzowy (u mnie Wielkopolski olej rydzowy SemCo)
- ocet
- cebula
- chilli mielone
- czarny pieprz świeżo mielony


Przygotowanie:
Śledzie moczę w wodzie przez około 1-2 godziny. Tak wypłukaną rybę kroję na mniejsze kawałki. Cebulę zaś kroję w krążki. Do wyparzonego wrzątkiem słoika wkładam warstwami: śledzie, cebulę, odrobina octu, pieprz, szczypta chilli i olej rydzowy, i tak na zmianę do końca. Dolewam oleju tyle, aby zakrył wszystkie śledzie. Zakręcam słoik pokrywką.

Tak przygotowane śledzie w oleju rydzowym chowam do lodówki. Podaję po kilku dniach, czyli jest to danie, które można przygotować już kilka dni przed świętami.

sobota, 2 grudnia 2017

Klopsiki w sosie bolońskim z makaronem

Czasem brakuje mi pomysłów na obiad, czasem składników, a innym razem czasu. Dlatego dziś danie, które przygotowałam z pomocą Pomysłu na... Winiary. Tak powstały Klopsiki w sosie bolońskim z pełnoziarnistym makaronem.

Składniki:
- 500 g mięsa mielonego (u mnie z łopatki wieprzowej)
- 1 opakowanie Winiary Pomysł na... Klopsiki w sosie bolońskim
- 1 puszka krojonych pomidorów
- 1 mała cebula

dodatki:
- makaron pełnoziarnisty gniazda wstążki

Forma: naczynie żaroodporne


Przygotowanie:
Danie przygotowałam według przepisu, który znajduje się na opakowaniu Pomysł na... Winiary. Jedynie cebulę czerwoną zastąpiłam białą cebulą.

Mięso mielone mieszam z łyżeczką przyprawy z opakowania. W drugiej misce łączę pomidory, pokrojoną w kostkę cebulę oraz resztę przyprawy. Wszystko dokładnie mieszam. Z mięsa robię małe klopsiki wielkości orzecha włoskiego. Wrzucam je do woreczka, który znalazłam w opakowaniu z przyprawą. Całość zalewam powstałym pomidorowym sosem. Zamykam worek specjalnym zamknięciem i przekładam do naczynia żaroodpornego. Tak przygotowane klopsiki wkładam do nagrzanego piekarnika.

Temperatura piekarnika: 190 °C
Czas pieczenia: 35 minut

W czasie pieczenia gotuję  makaron.

Gotowe danie wyciągam z piekarnika, przecinam nożyczkami róg woreczka i wszystko przekładam do czystego naczynia. Serwuję na ciepło klopsiki z pełnoziarnistym makaronem.

Danie smakuje zarówno dzieciom, jak i dorosłym.




czwartek, 30 listopada 2017

Zapiekana kanapka z serem owczym i papryką

Kolejna wersja dania, które może służyć jako przekąska na imprezie lub jako śniadanie w domu. Powstaje w prosty sposób, bo z wykorzystaniem opiekacza. Tak powstała zapiekana kanapka z owczym serem i papryką.


Składniki:
- 4 kromki chleba orkiszowego z ziarnem słonecznika
- 2 plastry sera dojrzewającego z mleka owczego
- 4 pomidory koktajlowe
- Ketchup Kotlin Łagodny
- czerwona paryka

dodatki:
- wykałaczki

Przygotowanie:
Na jednej kromce układam ser tak, aby wystawał po bokach. Na to nakładam pokrojoną w paseczki paprykę. Przykrywam całość drugą kromką chleba.

Całość przekładam do opiekacza, u mnie to taki do panini. Zapiekam kanapki na rumiano. Jeszcze ciepłe przekrawam na pół tworząc fajne trójkąciki. Dodaję ketchup, w moim przypadku jest to łagodna wersja, ponieważ ser i papryka mają już dość wyrazisty smak. Na koniec mocuję na zapiekance z pomocą wykałaczek pomidorki koktajlowe. I mamy gotowe kanapki z owczym serem i warzywami.

I LOVE KETCHUP

poniedziałek, 27 listopada 2017

Jogurt z płatkami kukurydzianymi

Osobiście w tygodniu stawiam na łatwe i szybkie w wykonaniu śniadania. Takim na pewno są płatki i jogurt, dlatego postanowiłam je dziś połączyć z ulubionymi dodatkami. Tak oto powstaje Jogurt z płatkami kukurydzianymi z konfiturą jagodową i masłem orzechowym.



sobota, 25 listopada 2017

Grzanki z jajecznicą pod serową przykrywką

Ostatki to okazja, by zorganizować imprezę, na której będzie się nie tylko bawiło, ale jadło i piło. A co przygotować na imprezę Andrzejkową spędzaną w domu w gronie najbliższych? Dziś propozycja dość niestandardowa, będą to Grzanki z jajecznicą na szynce z żółtym serem.


Składniki:
- jajka
- szynka w plastrach
- żółty ser
- chleb
- marynowane grzybki (u mnie opieńki)
- Ketchup Kotlin Łagodny
- sól

dodatki:
- margaryna do smażenia

Przygotowanie:
Chleb kroję na małe kromki. Na patelni roztapiam margarynę i smażę grzanki z obu stron. Po usmażeniu odkładam na talerz. Teraz podsmażam szynkę pokrojoną w kostkę. Gdy się zarumieni, dodaję jajka. Solę. Usmażone jajka układam na grzankach. Teraz kroję ser żółty na grube plastry i dzielę go na mniejsze części. Podsmażam na patelni. Rozpuszczony ser układam na jajku. Na to trafia odrobina ketchupu i jeden marynowany grzybek. Tak przygotowane kanapki podajemy gościom na zbiorczym talerzu.

I LOVE KETCHUP

czwartek, 23 listopada 2017

Muffiny waniliowe z nadzieniem czekoladowo-truskawkowym

Moja córka lubi bardzo, gdy przygotowuję jakieś muffiny. Chętnie mi też wtedy towarzyszy w kuchni i pomaga. Tym razem zrobiłyśmy Muffiny waniliowe z nadzieniem czekoladowo-truskawkowym.

Składniki:
ciasto:
- 2 szklanki mąki pszennej
- 2/3 szklanki cukru
- 1 cukier waniliowy
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 2 jajka
- 1 szklanka mleka
- 1/3 szklanki oleju rzepakowego

nadzienie:
- tabliczka gorzkiej czekolady
- konfitura ekstra z truskawek niskosłodzona Łowicz

Forma: aluminiowa forma do muffinek + papilotki

Przygotowanie:

Wszystkie suche składniki na ciasto dokładnie mieszam. Osobno mieszam składniki mokre. Wszystko łączę razem, mieszam za pomocą łyżki. 

Do foremek wkładam papilotki i do nich nakładam po łyżce ciasta. Na to nakładam kostkę czekolady i łyżeczkę konfitury. Na to nakładam znów łyżkę ciasta, tak do wysokości 1/3 wysokości papilotki. Wkładam do nagrzanego piekarnika.


Temperatura piekarnika:
180 °C
Czas pieczenia: około 25 minut

Tak przygotowane i upieczone muffiny waniliowe możemy posypać cukrem pudrem, choć są na tyle słodkie, że nie jest to konieczne.

Z MIŁOOOŚCI DO TRUSKAWEK

poniedziałek, 25 września 2017

Marynowane prawdziwki

W pełni sezonu na grzyby postanowiłam przygotować Marynowane prawdziwki, tak przynajmniej u nas nazywa się borowiki znalezione w lesie. Tak przygotowane grzyby przydadzą mi się na święta do sporządzenia sosu tatarskiego. Świetnie też smakują podane z wędliną oraz chrzanem.


Składniki:
- grzyby prawdziwki
- 1 łyżeczka soli

marynata:
- 2 szklanki wody
- 1/2 szklanki octu
- 1 łyżka soli
- 2 łyżki cukru
- kilka ziaren ziela angielskiego
- liście laurowe
- 1 cebula

Przygotowanie:

Grzyby dokładnie przepłukuję pod bieżącą wodą. Następnie obieram nogi prawdziwków ze skórki i całość kroję na mniejsze części. Przy krojeniu należy jednak pamiętać, że po gotowaniu grzyby jeszcze sporo się skurczą. Grzyby przekładam do garnka, zalewam wodą i dodaję soli. Tak gotuję je około 30 minut.

W między czasie przygotowuję marynatę. Cebulę kroję w piórka. Wszystkie składniki marynaty umieszczam w garnku i gotuję około 5 minut. 

Grzyby po ugotowaniu odcedzam. Nakładam je do do umytych i wyparzonych słoiczków. Umieszczam tam także cebulę z marynaty, ziele angielskie, liść laurowy. Zalewam gorąca marynatą. Dokładnie zakręcam pokrywki. Następnie pasteryzuję marynowane prawdziwki przez 10 minut.

Wyciągam słoiczki, dokręcam pokrywki i stawiam do góry nogami. Przykrywam ściereczką i tak zostawiam do wystygnięcia. Powyższa marynata nadaje się także do marynowania opieńków.

niedziela, 30 lipca 2017

Placki cukiniowo-ziemniaczane

W trakcie sezonu cukiniowego nie może u mnie zabraknąć dań z tym warzywem. Są to m.in. placki z cukinii, a dziś dokładnie to placki cukiniowo-ziemniaczane.

Składniki:
- jedna średnia cukinia
- 3 średnie młode ziemniaki
- 1 mała marchewka
- 1/2 cebuli białej
- 1/4 cebuli czerwonej
- 1 jajko
- mąka pszenna (około 1 szklanki)
- 1 płaska łyżeczka soli
- majeranek, czarny pieprz

dodatki:
- olej rzepakowy do smażenia
- twaróg biały i śmietana do podania

Przygotowanie:
Warzywa ścieram na tarce o średnich oczkach. Ja tym razem wspomogłam się robotem kuchennym. Dodaję resztę składników i dokładnie mieszam ciasto. Mąki dodaję tyle, aby ciasto nie było za rzadkie.

Na patelni rozgrzewam olej. Za pomocą łyżki nakładam ciasto na patelnię i rozsmarowuję tworząc zgrabne placki. Smażę z obu stron na rumiano. Gotowe przekładam na ręcznik papierowy.


Podaję tym razem z półtłustym twarogiem i śmietaną. Do tego świeże ogóreczki także z mojej działki.
 Wytrawne tarty i placki - najlepsze na letni obiad

czwartek, 27 lipca 2017

Dieta pudełkowa dla każdego

Choć ilość fast foodów nie zmniejsza się, to jednak rośnie gro osób dbających o swoją codzienną dietę. Część z nich szuka zdrowszego jedzenia, inni próbują ograniczyć kalorie, aby zadbać o swoją sylwetkę, kolejni natomiast eliminują ze swoich posiłków produkty, na które mają alergię. Dla takich osób często wygodną formą zmiany diety jest catering dietetyczny.

To catering znany pod nazwą dieta pudełkowa, która na zamówienie dostarczana jest prosto do domu. Kiedy skorzystać z diety pudełkowej? Taki przykład z mojego życia. W odwiedziny przyjeżdża mój brat z żoną. Mieszkają obecnie za granicą i starają się unikać w swojej diecie mięs oraz nabiału. Nie jest to w 100% dieta wegańska, ale zbliżona. I tu pojawia się problem u mojej mamy, która ma ich gościć przez kilka dni. Co będą jeść? Przecież nie schabowy. Wtedy ratunkiem może być zamówienie cateringu dietetycznego.

Takich życiowych przykładów znajdziemy więcej. Są przecież osoby, które zdecydowały się na dietę bezglutenową np. ze względów zdrowotnych, bo cierpią na celiakię (Uwaga! Osoby chore na celiakię powinny korzystać z firm cateringowych posiadających oficjalny certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej (Menu bez glutenu)) lub nietolerancję na gluten. Co wtedy? Czym ugościć takie osoby, czym nakarmić, gdy nasza wiedza o glutenie ogranicza się jedynie do wyboru między pszenicą zawierająca gluten, a kaszką kukurydzianą będącą wolną od tego składnika? W takim przypadku warto złożyć zamówienie w jednym ze sklepów oferujących catering dietetyczny. Na www.cateromarket.pl znajdziemy wyszukiwarkę, która pomoże nam odnaleźć odpowiadającą nam dietę. Mogą to być także posiłki bezglutenowe, dla osób osób cierpiących na nietolerancję laktozy lub dla diabetyków.

Tak samo osoby dbające o swoje zdrowie mogą wybrać jedną z dostępnych diet: 
  • dla sportowców
  • dla osób odchudzających się
  • dla kobiet w ciąży
  • dieta oczyszczająca (detox)
  • dieta antycholesterolowa.
To tylko kilka przykładów takich posiłków na zamówienie. Każdy może znaleźć coś dla siebie. A jeśli ma ochotę, może spróbować czegoś nowego jak na przykład dieta śródziemnomorska lub paleo, czyli posiłki zbliżone do nawyków żywieniowych, jakie mieli ludzie pierwotni. 




Catering dietetyczny charakteryzuje się przede wszystkim: zróżnicowaniem posiłków, dopasowaniem ich do potrzeb klienta, zdrowym połączeniem składników. A to wszystko w wygodny sposób dostarczane jest pod wskazany adres w określonej godzinie. To oczywiście także oszczędność czasu, którego obecnie zdaje się mamy coraz mniej. Ja również często mam lenia w kuchni i taki box z posiłkami na cały dzień mógłby wtedy być dla mnie wybawieniem.

środa, 19 lipca 2017

Ogórki małosolne

U mnie ogórki na działce dopiero niedawno się pojawiły, u niektórych natomiast to pełnia sezonu. Więc czas najwyższy zrobić z nich oprócz mizerii także ogórki małosolne.

Składniki:
- zgrabne ogórki
- koper (gdy młody to w całości, starszy wystarczą same kwiaty)
- 5 ząbków czosnku
- kilka ziaren ziela angielskiego
- liście czarnej porzeczki, liście chrzanu, liście laurowe
- 1 - 1 1/2 łyżki soli na 1 litr wody

Przygotowanie:
Ja swoje ogórki małosolne robiłam ostatnio w dużym słoiku. Przed użyciem umyłam go i wyparzyłam wrzątkiem. Zagotowałam też wodę w czajniku na zalewę. W gorącej wodzie rozpuszczam sól w proporcji 1 łyżka soli na 1 litr wody. Do słoika wkładam na dno obrane ząbki czosnku, ziele angielskie, liście laurowe, liście czarnej porzeczki, liście chrzanu oraz koper. Na wierzch układam umyte wcześniej ogórki. Całość zalewam jeszcze gorącą zalewą. Słoik przykryłam talerzem.


Tak naprawdę można już je jeść po pierwszej dobie od odstawienia, a najlepiej smakują po 48 godzinach.

poniedziałek, 17 lipca 2017

Placuszki jogurtowe z czerwoną porzeczką

Zainspirowana placuszkami w jagodowe kropeczki Gotuj z Cukiereczkiem i plackami jogurtowymi z truskawkami Tysi Gotuje postanowiłam i ja na śniadanie zrobić takie placuszki. W moim ogrodzie na razie jednak nie ma jagód ani borówek, a truskawki się już skończyły, dlatego zamiennie dodałam porzeczki i tak powstały placuszki jogurtowe z czerwoną porzeczką.


Składniki:
ciasto:
- 125 g jogurtu naturalnego
- 1/2 szklanki mąki pszennej
- 1 jajko
- 1 łyżka oleju rzepakowego
- 1 1/2 łyżki cukru
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia

dodatki:
- czerwone porzeczki
- olej rzepakowy do smażenia
- cukier puder do posypania

Przygotowanie:

Ubijam razem jogurt, olej, jajka oraz cukier. Dodaję resztę składników i miksuję na najniższych obrotach na gładką masę.

Na patelni rozgrzewam olej. Nakładam ciasto za pomocą łyżki tworząc kształt koła. Na mojej patelni mieszczą się po trzy placki. Gdy na wierzchu pojawią się pierwsze pęcherzyki, umieszczam tam po kilka pojedynczych porzeczek. Gdy placki się zarumienią, odwracam je i smażę przez chwilę drugą stronę. Wykładam na ręcznik papierowy.

Podaję na ciepło posypane cukrem pudrem.

Z tej ilości ciasta usmażymy placków w ilości 6 sztuk. Te placuszki jogurtowe to danie w sam raz na śniadanie.




piątek, 14 kwietnia 2017

Babka cytrynowa

Na Wielkanoc świetnie komponuje się babka, u mnie będzie to babka cytrynowa na oleju. Z cytrynowym lukrem i delikatną dekoracją będzie się ładnie prezentować na wielkanocnym stole.

Składniki:
ciasto:
- 200g mąki pszennej (u mnie typ 450)
- 110g oleju rzepakowego
- 1/2 szklanki cukru
- sok z 1 cytryny
- skórka z 1 cytryny
- 1 łyżka mąki ziemniaczanej
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
- 2 jajka

dekoracja:
lukier:
- 1 łyżka soku z cytryny
- cukier puder

- posypka perełki

Forma: silikonowa forma na dużą babkę

Przygotowanie:
Jaja (razem żółtka i białka) ubijam z cukrem przez około 5 minut. Dalej dodaję olej, sok z cytryny, skórkę startą z cytryny i znów miksuję. Dodaję resztę składników i miksuję na gładką masę. Całość przelewam do formy i wkładam do nagrzanego piekarnika.

Temperatura piekarnika180 °C
Czas pieczenia: 40 minut (do suchego patyczka)

Wyciągam z formy babkę jeszcze ciepłą. Robię lukier i dekoruję nim wystudzoną babę cytrynową. Układam na wierzchu dodatkowo perełki cukrowe. 


Kroję dopiero, gdy lukier zastygnie.
Wypieczone święta - Wielkanoc 2017

czwartek, 6 kwietnia 2017

Szaszłyki smażone na patelni z ziemniaczkami i warzywnymi dipami

Nie zawsze mamy możliwość zrobienia grilla. Czasem nie sprzyja nam pogoda, czasem nie ma gdzie lub wydaje się nam całość bardzo pracochłonna. Dlatego dziś propozycja na danie, które często gości na ogrodowych przyjęciach, ale będzie wykonane w prosty sposób w domowej kuchni: Szaszłyki smażone na patelni z ziemniaczkami.

Składniki:

szaszłyki:
- filet z kurczaka
- papryka czerwona
- kilka średnich pieczarek
- cebula
- przyprawa do szaszłyków
- olej rzepakowy

ziemniaczki:
- ziemniaki
- włoskie zioła (rozmaryn, tymianek, cząber, bazylia, estragon)
- mielona słodka papryka
- sól himalajska, pieprz (świeżo zmielone)
- ząbek czosnku

dodatki:
- pasta warzywna z nutą czosnku niedźwiedziego Rolnik (m.in.: brokuły, szpinak, cukinia) 
- pasta warzywna o smaku grillowanego kurczaka Rolnik (m.in.: marchew, seler, cebula, soczewica)
- olej rzepakowy do smażenia

Przygotowanie:

Mięso z kurczaka kroję w kostkę, oczyszczone pieczarki przekrawam na pół, paprykę tnę w dużą kostkę, a cebulę w duże piórka. Wszystkie składniki przekładam do miski. Dodaję łyżeczkę oleju oraz przyprawę do szaszłyków. Wszystko dokładnie mieszam i nadziewam na zmianę na patyczki od szaszłyków. 

Na patelni rozgrzewam olej i układam szaszłyki tak, aby przywierały całe do patelni. Smażę z obu stron na rumiano. Odkładam je na talerz wyłożony ręcznikiem papierowym.

Ziemniaki obieram i gotuję w osolonej wodzie na pół twardo. Kroję je w cienkie plastry. Dodaję posiekany ząbek czosnku oraz zioła włoskie, pieprz, sól. Delikatnie mieszam. Na patelni rozgrzewam olej, do którego dodaję mieloną paprykę. Smażę ziemniaki na rozgrzanym tłuszczu z obu stron na rumiano.

Na talerzu układam szaszłyk, ziemniaczki oraz pasty warzywne, które posłużą jako dip do całego dania.

środa, 5 kwietnia 2017

Naleśniki z mozzarellą i pastą brokułowo-szpinakową z nutą czosnku niedźwiedziego

Naleśniki to potrawa, którą można podawać na słodko, ale także na słono. Tym razem u mnie wersja naleśników wykwintnych, ale także wegetariańskich: Naleśniki z mozzarellą i pastą brokułowo-szpinakową z nutą czosnku niedźwiedziego.


Składniki:

ciasto na naleśniki:
- 1 szklanka wody
- 1 szklanka mleka
- 1 1/2 szklanki mąki pszennej
- 1 jajko
- 1 łyżeczka oleju

nadzienie:
- ser mozzarella
- pasta warzywna z nutą czosnku niedźwiedziego Rolnik (brokuły, szpinak, cukinia)

dodatki: 
- olej rzepakowy do smażenia
- suszona bazylia do posypania

Przygotowanie:

Wszystkie składniki na ciasto naleśnikowe przekładamy do miski i miksujemy. Jest ono rzadkie.

Rozgrzewam patelnię, przesmarowuję ją  lekko olejem. Smażymy naleśniki z obu stron ma lekko rumiany kolor. Z tej ilości ciasta wychodzi ich koło 7 sztuk.

Jeszcze ciepły naleśnik smaruję pastą brokułową. Na niej układam kawałki mozzarelli. 

Zaginam przeciwległe boki na około 1 cm. Następnie zwijam. Tak przygotowane naleśniki podsmażam z obu stron na rumiano na patelni z rozgrzanym olejem.

Gotowe posypuję odrobiną bazylii. Podaję naleśniki na ciepło.

środa, 22 lutego 2017

Trufle wafelkowo-serowe

Jeśli mamy ochotę na jakiś ciekawy deser do kawki, to czasem wystarczy nam zwykły czekoladowy wafelek, z którego można wyczarować Trufle wafelkowo-serowe.

Składniki:
1 wafelek Lusette smak Cappuccino
około 100-150g twarogu półtłustego
około 2 łyżki otrębów owsianych
1 łyżeczka dżemu truskawkowe
cukier puder do dosłodzenia

dodatki
do dekoracji różne posypki


Przygotowanie:

Wafelek skruszam. Wszystkie składniki (bez cukru pudru) przekładam do blendera i robię z nich gładką masę. Teraz próbuję i opcjonalnie dodaję cukier puder, aby całość dosłodzić. Jeszcze raz blenduję.

Z tak powstałej masy robię małe kulki wielkości orzecha włoskiego. Obtaczam każdą z nich w posypce. U mnie były to posypka arachidowa prażona, maczek smak truskawkowy i minigroszki czekoladowe.


Odstawiam trufle do lodówki na minimum 2 godziny. Po tym czasie są gotowe do podania. Świetnie będą smakować z cappuccino.
Odkryj swoją słodką przyjemność z wafelkami Lusette