Herbata prosto z Chin

Ostatnio powróciłam do picia herbat. Tym razem za sprawą TeaVivre mogłam poznać kolejne odmiany pochodzące prosto z Chin. Każda wyjątkowa i niepowtarzalna.Bi Luo Chun Green Tea (Pi Lo Chun) to zielona herbata zbierana na zboczach Gór Dong Ting. Ją możecie zobaczyć na pierwszym zdjęciu. W smaku dość łagodna jak na zieloną herbatę, co mi odpowiada.


Premium White Peony (Bai MuDan) Tea to biała herbata o nazwie Biała Piwonia, pochodzi z Fuding, Fujian, Chiny, ma delikatny lekkokwiatowy i słodkawy smak. Jak widzicie ma słomkowy kolor.


Taiwan High Mountain Oolong Tea - wysokogórska herbata o zapachu kwiatowym, pochodząca z Tajwanu.

Golden Monkey Black Tea - czarna herbata z chińskiej prowincji Fujian o kolorze złotym i czarnym powstała ze świeżych pąków i liści, bardzo łagodna.

Palace Ripened Pu-erh Brick Tea 2007 - herbata z chińskiej prowincji Yunnan, w Polsce zaliczana do herbat czerwonych, robiona z liści drzew 70-80 letnich.

Co ciekawa w sklepie znajdziemy zdjęcia obrazujące dokładnie wygląd herbaty przed i po zaparzeniu. Także opis zawiera szczegóły związane z jej produkcją. Szkoda, że kupując niektóre herbaty w Polsce opisy są bardzo ubogie.


FB TeaVivre TUTAJ.

7 komentarze:

 1. Z chęcią spróbowałabym herbaty zielonej i białej... to moje ulubione. I jeszcze czerwona :) O tej firmie jeszcze nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. taką herbatę i ja po proszę ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Też czasami pijam zieloną herbatę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam pić herbatę! O takiej to nawet nie słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. tej nie znam, ale kiedyś bardzo często piłam Ning Hong, obecnie jest chyba niestety wycofana

  OdpowiedzUsuń
 6. ooo to jest coś dla mojej siostry !

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania.

 
Nie wyrażam zgody na kopiowanie, powielanie lub jakiegokolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach tekstów i zdjęć z serwisu internetowego http://kuchniacodnia.blogspot.com/ bez mojej wiedzy i zgody (podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170)